L�tfen Flash y�kleyin..


   
 Genel Kurula Çağrı.. 10 Ağustos 2023
 Genel Kurula Çağrı.. 13 Nisan 2017
 97 Mezunumuz Sn. Vedat Altayın babası vefat etmişt.. 29 Ağustos 2015
 98 Mezunumuz Sn. Dilek Okyay Çeltikli​.. 12 Ağustos 2015
 Genel Kurula Çağrı.. 06 Nisan 2015
 95 Mezunumuz ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sn.Altay Onc.. 26 Mart 2015
 98 Mezunumuz Sn. Öykü Gökalp Işıksoy.. 24 Mart 2015

Kuruluş

Tüzük
Kurucu Üyeler
Yönetim Kurulu
Denetim Kurulu
Üyelik İşlemleri
Dönem Başkanları
Başkanın Mesajı
 KEALMED KURULUŞ

Değerli Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi Mezunları,

1982 yılından buyana okulumuz mezunlarını bir çatı altında toplamayı hedefleyen Mezunlar Derneği, 2005 yılında kurulmuştur.

Mezunlarımızın lise yıllarından sonraki yaşamlarında, okulumuzdan kopmamaları , duygusal bağlarının devam edebilmesi , mezunların birbirleri , KEAL ve KEAL öğrencileri ile olan iletişiminin sağlanması temel amacımızdır. Bu amaç doğrultusunda mezunlarımızın aralarındaki dayanışmayı organize etmek ve yönlendirmek, okulumuzda eğitim ve öğrenimlerine devam eden öğrencilerimize üniversite hayatlarına hazırlanırken  bilgilendirici eğitimler vermek veya vesile olmak , maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burslar sağlamak , okulumuzun öğrenci ve öğretmenlerinin iyi şartlar altında bilgi alış-verişlerini yapabilmeleri için  gerekli düzenlemelere maddi ve manevi destek vererek,  mezunların  lise yıllarından sonraki yaşamlarında da karşılarına çıkabilecek zorluklara birlikte göğüs gerebilmelerini sağlamak amacıyla , bir mezunlar ağı oluşturabilmek derneğimizin hedefleridir.

Tüm bunları başarabilmek için esas olanın örgütlenme bilinci olduğunu, bireysel olarak yapılabilen arkadaşlıklar kadar , okulumuza ve sizlerin bu çatı altındaki anılarınıza hayat verecek olan bu camiaya da sahip çıkılmasının gerekliliğine canı gönülden inanılması gerekmektedir.

Bu tip organizasyonlara baktığımızda, mensupların bir araya gelebilmesindeki yegane gücün gelenekler olduğunu görmekteyiz. Kdz.Ereğli’de kurulu olan Erdemir T.A.Ş.’nin , bu bölgeye getirmiş olduğu saygınlık ve gelenekler doğrultusunda,  Türkiye’nin birçok ilinden gelip bölge geleneklerinde yoğrularak büyümüş olan bizler, benliğimize yerleşen bu kültürü gelecek tüm hayatımız boyunca yaşatabileceğimizi düşünmekteyiz.

Mezunlar Derneğimizin okula sahip çıkması, şimdi ve daha sonra  gerekli görülen konularda söz sahibi olabilmesi için üstleneceği rol çok büyük olacaktır. Bu yüzden okulumuzda olup bitenlere duyarlı olmak ve okulumuz öğrencileri ile yakın ilişkiler kurarak onların ihtiyaçlarına samimiyetle eğilmemiz gerekmektedir. Okulumuz içerisinde bizler gibi okul menfaatlerini gözeten diğer dernek veya kurumlar ile haberleşmeli ve camiamızın gelişmesini ve genişlemesini sağlamalıyız.

Değerli mezunlarımız; 25 yılı aşkın bir süredir 5000’e yakın mezun veren okulumuza destek amacı ile kurulan derneğimizin, belirttiğimiz hedeflere ulaşabilmesi için öncelikle biz mezunların bu oluşuma sahip çıkması gerekmektedir. Bu da ancak maddi kaynaklarla oluşabilir. Bu sebepten ötürü, sizleri ilk etapta derneğimize üye olarak en büyük maddi kaynaklarımızın temelini oluşturacak aidatlarımızı ödemeye ve düzenli takip etmeye davet ediyoruz.

İleride yapmayı planladığımız her türlü etkinliğe - ki bunları meslek tanıtımı, söyleşiler, kermes, piknik, mezunlar günü, konserler gibi örnekleyebiliriz – katılımlarınızı bekliyoruz. Tüm bu konularda, her türlü bilgiyi edinebileceğimiz internet sitemiz bizlerin en büyük haberleşme aracı olacaktır.

Bu dernek Kdz.Ereğli Anadolu Lisesi’nden mezun olan herkesin derneği olacaktır. Bizler KEALMED yönetimi olarak, üyelerimizin istek ve düşünceleri doğrultusunda büyük bir kurum olacağımızı arzuluyoruz. Mücadelemizin sadece okul içinde kalmayacağını, bütün hayatımız boyunca birbirimize ihtiyaç duyacak ve destek olacak bir dernek haline geleceğimizi bilmekteyiz. Bunun da en kolay yolu  her tür aktiviteye sahip çıkarak, eğlenirken aynı zamanda bir öğrencimize, mezunumuza veya okulumuza destek olduğumuzu düşünmeniz ve yakın çevremizdeki dostlarımızı bu oluşuma sahip çıkmalarını heveslendirmek ile mümkün olacaktır. Hepimize derneğimizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz.

Saygı ve sevgilerimiz ile...

KEALMED YÖNETİMİ


 
Aykut ATE� Creative Studio